NSW State Titles 2017

NSW State Titltes 2017

RESULTS FOR NIPPERS

 

Gold U11 Sprint - Artie Leiper

4th U11 Flags - Artie Leiper

4th U11 1km Run - Artie ;eiper

R&R U12/U13 2 person, Girls Well done.

5th Zahra Chew and Maddy Pilz

6th Rebecca Hickey and Zoe Prelc


RESULTS FOR OPENS AND MASTERS:


GOLD - Reserve Grade Boats - I Liked her First - Rhys Carroll, Vaughan Hay, Luke Moore, Dylan Welsh, Alex Welsh

GOLD  in the Masters and 4th  Open Female Boats - All Butt One -  Sam Butt, Pip Butt, Candice Day, Alex Butt, Chris Snel

SILVER - Open Male Surf Boat - Brazzers - Sam Cornwell, Chris Cunningham-Reid, James Molloy, Will Slattery, Alex Welsh

BRONZE - Masters Surf Boats - Mouldy Muffins - Greg Heard, Ian Martin, Glen Holland, Alan Lerpiniere, Dean Lewsam

4th - March Past Team -Malcolm, Armour, Steve Beaumont, John Burrell, Col Harrison, Ray Isaacs, Barry Miles, Daryl O'Keeffe, David Piper OAM, George Prescott, Grant Spradbrow, Selma Stensland, Andrew Thomson-Ko

6th - Under 23 Male Surf Boat - William Bellew, David Cistulli, Max Stuart, Angus Stuart, Alex Welsh

GOLD -  Over 24 Swim - Chris Allum

4th - U19 Surf Team  Joel Aitken, Lucas Anderson, Daniel Ferreira, Callum Lowe-Griffiths 

SILVER - U15 Champion Lifesaver- Emily Thornton - 

BRONZE - Open Mixed First Aid - Sandra Louw, Daniel Louw 

4th - U19 Surf Race - Callum  Lowe-Griffiths

30-34 years:

GOLD Ironman & Board Race - Chris Allum

BRONZE Double Ski - Chris Allum & Adrian Halliday

45-49 years:

SILVER Single Ski - Kristen McFadden

SILVER Double Ski - Kristen McFadden & Maree White

50-54 years:

BRONZE Double Ski - Grant Henderson & Dave Slennett

4th Single Ski - Dave Slennett

4th Single Ski - Maree White

55-59 years:

SILVER Double Ski - Mark Clare-Nazer & John Davis

4th Board - Phil Bird

130 years Taplin:

4th - Chris Allum, Ian Poole, Dave Slennett

130 years Ski:

5th - Chris Allum, John Davis, Adrian Halliday

150 years Ski:

GOLD - Mark Clare-Nazer, Grant Henderson, Dave Slennett

GOLD - 200 Mens Relay: Michael Gedz, David Shearsby, Steve Nelson, Steve Hoy
GOLD - 140 Mens Relay: Dave Callan, James Castle, Greg Gardner, Jon Harwood
GOLD - 200 Womens Relay: Suzanne Brown, Michelle Hoy, Robyn Henderson, Merrilee Linegar
GOLD - 230 Womens Relay: Linda Burrell, Sue McGinley, Helen Porter, Sukie Southern
SILVER - 170 Womens Relay: Helena Grono, Annabel Nelson, Kelly McFadden, Kylie Stewart
SILVER - 230 Mens Relay: Eric Dole, Simon Dorahy, Ian Johnston, Robert Wilson
6th - 170 Womens Relay: Jennie Callan, Gabrielle Davis, Jay Harwood, Selma Stensland, Mel Way

30 - 34 Years:

SILVER Flags & 5th Sprint - Jennie Callan

BRONZE 2km Run & 4th Flags - Jay Harwood

BRONZE Flags & Sprint - Jon Harwood

35 - 39 Years:

SILVER Sprint & 5th Flags - Dave Callan

40 - 44 Years:

SILVER Flags & BRONZE Sprint - Helena Grono

45 - 49 Years:

SILVER Sprint & Flags - Kelly McFadden

GOLD Flags & BRONZE Sprint - Kylie Stewart

BRONZE 2km Run - Selma Stensland

5th Sprint & Flags - Annabel Nelson

50 - 54 Years:

GOLD Sprint - Robyn Henderson

GOLD Sprint & Flags - Michael Gedz

BRONZE Flags - Andy Gordon

4th Sprint - Steve Hoy

55-59 Years:

GOLD Sprint & SILVER Flags - Merrilee Linegar

GOLD Flags & SILVER Sprint - Sukie Southern

GOLD Flags & SILVER Sprint - Steve Nelson

BRONZE Sprint - Linda Burrell

BRONZE Sprint - David Shearsby

BRONZE 2km Run & 6th Sprint - Eric Dole

60-64 Years:

BRONZE Flags & 5th Sprint - Helen Porter

65-69 Years:

GOLD Flags & SILVER Sprint - Bob Wilson